OAGS Athletics Carnival 2021


We are pleased to share live results of the OAGS Inter-house Athletics Carnival 2021.


Event 1 Girls 8 Yrs 100m

1st - Nenyasha Ndlovu, 2nd - Ruby Macdonald, 3rd - Lily Nyers-Saunders


Event 2 Boys 8 Yrs 100m

1st - Charlie Macdonald, 2nd - Vincent Oxenburgh


Event 3 Girls 9 Yrs 100m

1st - Annabelle Davis, 2nd - Delta Dawo, 3rd - Jessica McGreal


Event 4 Boys 9 Yrs 100m

1st - Sashreek Kaipu, 2nd - Tevita Masila, 3rd - Charlie Wright


Event 5 Girls 10 Yrs 100m

1st - Daisy Dwyer, 2nd - Emily Meiring, 3rd - Ivy Rengger


Event 6 - Boys 10 Yrs 100m

1st - Samuel Butt, 2nd - Patrick Blair, 3rd - Alex Cribb


Event 7 Girls 11 Yrs 100m

1st - Lucy Jurd, 2nd - Skye Napier, 3rd - Madison Wright


Event 8 Boys 11 Yrs 100m

1st - Sam Brown, 2nd - Liam Postma, 3rd - Charlie Davis


Event 9 Girls 12 Yrs 100m

1st - Elyse Stringer, 2nd - Genevieve McGoldrick, 3rd - Evangeline Sheldon


Event 10 Boys 12 Yrs 100m

1st - Kayne Birkin, 2nd - Gregory Finlay, 3rd - Dexter Lloyd


Event 11 Girls 13 Yrs 100m

1st Jocelyn Blair, 2nd Lucy Martin, 3rd Milla Jurd


Event 12 Boys 13 Yrs 100m

1st - Blake Gleeson, 2nd - Ben Polley, 3rd - Lachlan Wirth


Event 13 Girls 14 Yrs 100m

1st - Charli Hunter, 2nd - Isla Stringer, 3rd - Lylah Doherty


Event 14 Boys 14 Yrs 100m

1st - Harry Brown, 2nd - Marley Ash, 3rd - Donavan Hansell


Event 15 Girls 15 Yrs 100m

1st - Elli Wilson, 2nd - Grace Stringer, 3rd - Matilda Lochrin


Event 16 Boys 15 Yrs 100m

1st - Keegan Willis, 2nd - Nate Lee, 3rd- Hayden Spedding


Event 17 Girls 16 Yrs 100m

1st - OIivia Hazelton-Berry, 2nd - Jessica Curtin, 3rd - Jessica Weir


Event 18 Boys 16 Yrs 100m

1st - Oliver Colgan, 2nd Jacob Norcott, 3rd Angus Guyer


Event 19 Girls 17 Yrs 100m

1st - Charli Hobbs, 2nd- Adelaide Webster, 3rd - Lily Martin


Event 20 Boys 17 Yrs 100m

1st - Bayden Willis, 2nd - Bryce Elsegood, 3rd- Hamish Roberts


Event 21 Girls 18+ 100m

1st - Emily Patterson, 2nd - Isabella Fox, 3rd - Natarsha Linde


Event 22 Boys 18+ 100m

1st - Ryan Chirenje, 2nd - Jock Johnston, 3rd - Jamie Lipscomb


Event 22E Boys 9 Yrs 200m

1st - Sashreek Kaipu, 2nd - Brodie Stephenson, 3rd - Ezekiel Delaney


Event 29 Girls 13 Yrs 200m

1st Jocelyn Blair, 2nd Milla Jurd, 3rd Lucy Martin


Event 30 Boys 13 Yrs 200m

1st - Blake Gleeson, 2nd - Ben Polley, 3rd - Dean Lipscomb


Event 32 Boys 14 Yrs 200m

1st - Harry Brown, 2nd - Noah Smith, 3rd - Ben Postma


Event 33 Girls 15 Yrs 200m

1st - Elli Wilson, 2nd - Grace Stringer, 3rd - Alia Hussein


Event 34 Boys 15 Yrs 200m

1st - Keegan Willis, 2nd - Toby Flynn, 3rd - Andrew Ingham


Event 35 Girls 16 Yrs 200m

1st - Olivia Hazelton-Berry, 2nd - Jessica Weir, 3rd - Kate McMaster


Event 36 Boys 16 Yrs 200m

1st - Jacob Norcott, 2nd - Oliver Colgan, 3rd - Oliver Thompson


Event 37 Girls 17 Yrs 200m

1st - Charli Hobbs, 2nd - Adelaide Webster, 3rd - Lily Martin


Event 38 Boys 17 Yrs 200m

1st - Bayden Willis, 2nd - Bryce Elsegood


Event 39 Girls 18+ 200m

1st Emily Patterson, 2nd Natarsha Linde, 3rd Isabella Fox


Event 40 Boys 18+ 200m

1st - Lincoln Paine, 2nd - Oscar Watson, 3rd - Ryan Chirenje


Event 47 - Girls 8-10 Yrs 800m

1st - Daisy Dwyer, 2nd - Jovi Birkin, 3rd - Emily Meiring


Event 48 Boys 8-10 Yrs 800m

1st - Samuel Butt, 2nd - Henry Jones, 3rd - Patrick Blair


Event 49 Girls 11 Yrs 800m

1st - Skye Napier, 2nd - Lucy Jurd, 3rd - Lucinda Trott


Event 50 Boys 11 Yrs 800m

1st - Sam Brown, 2nd - Hayden Hyde, 3rd - Liam Postma


Event 51 Girls 12 Yrs 800m

1st - Charlotte Meiring, 2nd - Calai Bunworth, 3rd - Imogen Johnston


Event 52 Boys 12 Years 800m

1st - Kayne Birkin, 2nd - Dexter Lloyd, 3rd - Nicholas Irwin


Event 52A Girls 13 Yrs 800m

1st - Milla Jurd, 2nd - Jocelyn Blair, 3rd - Isabella Vucak


Event 52B Boys 13 Yrs 800m

1st - Blake Gleeson, 2nd - Ben Polley, 3rd - Lachlan Wirth


Event 53 14 Yrs 800m

1st - Charli Hunter


Event 54 Boys 14 Yrs 800m

1st - Harry Brown, 2nd - Marley Ash, 3rd - Ben Postma


Event 54A Girls 15 Yrs 800m

1st - Elli Wilson


Event 54B Boys 15 Yrs 800m

1st - Hayden Spedding, 2nd - Nate Lee, 3rd - Keegan Willis


Event 56 Boys 16 Yrs 800m

1st Jacob Norcott, 2nd Oliver Colgan, 3rd Thomas Dixon


Event 56A Girls 17 Yrs 800m

1st Adelaide Webster


Event 56B Boys 17 Yrs 800m

1st Bayden Willis, 2nd Bryce Elsegood


Event 57 Girls 18-19 800m

1st Reala Glanford


Event 58 Boys 18-19 800m

1st Ryan Chirenje


Girls 11-12 Yrs 1500m

1st - Skye Napier, 2nd - Charlotte Meiring, 3rd - Lucy Jurd


Boys 11-12 Yrs 1500m run

1st - Kayne Birkin, 2nd - Dexter Lloyd, 3rd - Oscar Paul


Girls 12+ 1500m run

1st - Milla Jurd (New record), 2nd - Josie Fuller, 3rd - Isla Stringer


Boys 12+ 1500m run

1st - Bayden Willis, 2nd - Hayden Spedding, 3rd - Jacob Norcott